Przygody skarpetek

Dzieci kochają ten moment, kiedy wieczorami mogą usiąść razem ze swoimi rodzicami, aby poznać kolejne bajki. Może do samego spania ciężko je zagonić, przecież muszą oni się jeszcze pobawić. Ale ten moment, kiedy mama lub tata chwytają za ich bajki, jest dla nich bardzo ważny. W szczególności, że żyjemy w takim biegu, iż ciężko wygospodarować chwilę wolnego czasu. Warto więc sobie uświadomić dlaczego czytanie bajek jest takie ważne. Do wspólnego czytania można zaprosić książkę pt.”Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek.

Historie dla dzieci

Wielu rodziców spojrzy teraz na swoje skarpetki i pomyśli sobie, że to niemożliwe, żeby skarpetki mogły mieć jakieś przygody. No tak, w głowie osób dorosłych jest to co najmniej irracjonalna historia zakrawająca na wariactwo. Pamiętajmy jednak, że jest to historia dla dzieci, a dla nich wszystko jest możliwe. Nawet fakt, że skarpetki mogą mieć przygody. Warto więc czasem “wyłączyć” dorosłe myślenie, aby móc przekonać się na nowo, że wyobraźnia dziecka to naprawdę fascynująca sprawa. Na pewno pomoże nam w tym książka Justyny Bednarek, która zresztą okazała się wielkim hitem, uwielbianym przez rodziców i dzieci. Ta książka spotkała się z tak wieloma pozytywnymi recenzjami, że Justyna Bednarek postanowiła pójść za ciosem i napisać kolejne części, których dzieci nie mogły się doczekać. Początek tej historii to dom Małej Be. Z pralki jej rodziców zaczynają znikać skarpetki. Mama zawsze wkłada parę, a zawsze trafi się jakaś, która po praniu tej pary już nie ma. Chyba niektórzy dorośli, jak nie wszyscy skądś doskonale znają ten przypadek.

Podróż do szczęścia

Okazuje się, że podczas serwisu pralki zostaje za nią wykryta wielka dziura. To przez nią zaginione skarpetki…uciekły. Tak, śmiało można nazwać je uciekinierkami, ponieważ kilka skarpetek – dokładnie dziesięć – postanowiło poszukać lepszego życia, dzięki czemu ich życie będzie szczęśliwsze. Co prawda, owe skarpetki nie wiedziały do końca co na nie czeka, ale postanowiły być odważne. I jak dowiadujemy się z książki “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek“odnalazły swoje szczęście w różnych miejscach. Jedna skarpetka przynosiła ciężki chorym dzieciom do szpitala sporą dawkę uśmiechu. Inna skarpetka zajęła się sierotkami – myszkami, zostając ich mamą zastępczą. Przydarzyła się nawet skarpetka – wielka aktorka, która po zrobieniu kariery pozwoliła sobie na napisanie książki! Brzmi fajnie? To bardzo dobrze, ponieważ ta książka jest bardzo sympatyczna.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com